ŠALČIO TILTELIO BANDYMAS

Passive House institutas Vokietijoje atliko laikiklio bandymus. Tikslas buvo – išsiaiškinti kokį taškinį šalčio tiltelį sukelia laikiklis per save, įskaitant visas su laikikliu susijusias medžiagas naudotinas lango montavime. Skaičiavimai atlikti skirtinguose sienų modeliacijuose (dažniausiai sutinkamų sistemų Lietuvoje). Rezultatai maloniai džiugina – šalčio tiltelio elementas praktiškai nesukelia. Instituto duomenimis, tai vienintelis laikiklis (langams/durims montuoti) kurį planuojame sertifikuoti kaip Pasyvaus Namo elementą.

Šalčio tilteliai pastatų atitvaruose – viena opiausių ir iki šiol sudėtingai sprendžiamų situacijų. Lango/durų montavimo šiltinimo sluoksnyje metu atsiranda šalčio tilteliai. Priklausomai nuo to kokia tvirtinmo sistemą pasirenkate šalčio tilteliai bus arba taškiniai, arba išilginiai visu perimetru. Liūdna kuomet įsigyti nauji langai sumontuojami šiltinimo sluoksnyje, tačiau nesprendžiami šalčio tilteliai per laikančiasias detales.

Mūsų tikslas buvo – sukurti tokią nešančiąją detalę/laikiklį kuris būtų ir tvirtas, ir kartu prastas termo-laidininkas. Šias dvi savybes apjungia stiklo pluoštas. Kaip matote iš bandymo, stiklo pluošto laikiklio šalčio tiltelis yra tik teorinis.

Passive House

virselis  

1

12