Renovacija

Šiuo metu itin aktuali tema yra senų daugiabučių bei individualių namų renovacija. Dar prieš keletą dešimtmečių statyti pastatai jau šiandiena yra energetiškai neefektyvūs. Jiems šiltinti suvartojame vis daugiau energijos, o kylančios energijos kainos verčia svarstyti renovacijos galimybę. Raginame atkreipti dėmesį į kokybinius aspektus ruošiantis renovacijai ir neapsiriboti vien atskirų elementų koregavimu. Reikalingas bendras, sisteminis požiūris į renovaciją ir beabejo ekonominis to pargrįstumas. Šiame skyriuje norime atkreipti dėmesį į montavimo siūlės peršalimą. Šalčio tilteliai langų montavimo perimetru iki renovacijos nebus panaikinti ir po renovacijos jei priimti atitinkami sprendimai nenumatė kaip tokius šalčio tiltelius panaikinti. Gi naivu manyti, jog statybininkas ieškos inovatyvių, energetiškai efektyvių brangiau kainuojančių, sprendimų Jūsų projektui jei užsakovas to nereikalauja, ir jei vienintelis kriterijus renkantis rangovą yra kaina.

Isotherme temperaturIsotherme temperaturIsotherme temperastur

PositionPositionPosition

Visiems modeliams bandymo sąlygos ir medžiagos buvo vienodos. Lango montavimo mazgas modeliuotas trimis skirtingais variantais. Nešančioji siena sudaryta iš lengvos konstrukcijos armuoto betono 30cm. Tokia siena dažnai sutinkame daugiabučiuose. Šiltinimo sluoksnis 20cm akmens vata. Fasado apdaila struktūrinis tinko sluoksnis.

Pirmame paveikslėlyje matote langą palikta toje pat vietoje kur jis buvo sumontuotas iki renovacijos. Antrame paveikslėlyje langas taip pat paliktas savo senoje vietoje. Papildomai renovacijos metu apšildintas laukinis angokraštis 2cm izoliaciniu sluoksniu. Trečiame paveikslėlyje matote langą išstumtą į šiltinimo sluoksnį. Akivaizdu, jog kuomet langas sumontuotas į šiltinimo sluoksnį vidinė angokraščio temperatūra bus gerokai aukštesnė. Aukštesnė temparatūra reiškia mažesnius energijos nuostoliu. Rasojimo, pelėsio nebūvimą ant vėsių angokraščių. Geresnį mikroklimatą ir sveikesnę gyvenamają erdvę.

Atkreipkite dėmesį į izotermų kreives ir jų išsidėstymą skirtinguose paveikslėliuose. Raudona izoterma +13 laipsnių, mėlyja izoterma +10 laipsnių.